0_Македонија.ПорталСкопјеХроникаХроника.Портал

Санкционирани 121 возач во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во сообраќајот и само на територијата на град Скопје изрече вкупно 121 меркa, од кои 11 за возење без возачка дозвола, 13 за непочитување на брзината на движење, 13 за користење мобилен телефон, четири за некористење сигурносен појас и 53 мерки за непрописно паркирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close