0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 119 возачи во Ѓорче Петров, 18 за возење без возачка дозвола

Вкупно 119 санкции беа изречени вчера на територија на Општина Ѓорче Петров, во рамки на засилените акциски контроли што ги спроведува МВР. Осумнаесет од нив се за возење без возачка дозвола, а шест за неригистрирани возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close