ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 113 возачи во Скопје, 38 за брзо возење

Во рамки на засилените акциски контроли на Министерството за внатрешни работи во областа на сообраќајот, во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изречени се вкупно 113 мерки.

Back to top button
Close
Close