0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Санкционирани 113 возачи во општина Центар

Вкупно 113 возачи се санкционирани во текот на вчерашниот ден на територија на општина Центар. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 17 санкции се за возење без возачка дозвола, девет за нерегистрирани возила, а останатите за други прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close