Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Санкциониран тетовец за минување патарина со „флешери“, по изречената казна уредот е демонтиран

Дваесетгодишник од Тетово бил фатен и казнет затоа што незаконски користел светлосен уред „флешер“ и звучен уред „хорна“ за да не плати патарина, информира СВР Тетово. Тој го признал делото и ги отстранил уредите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close