0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкции за три автобуси поради претовар, непочитување на мерките за спречување на ширење на Ковид-19

Полициски службеници од СВР Тетово-ОВР Гостивар денеска во периодот од 6 до 8 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево извршиле контрола во три автобуси на гостиварска туристичка агенција, при што било констатирано дека не се придржувале кон мерките за заштита на населението од заразни болести односно имало поголем број на патници од дозволеното, соопшти МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close