0_Македонија.ПорталВидео изјаваХроникаХроника.Портал

Санкции за 123 возачи за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово 

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата вчера спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија - Куманово, при што санкционирани се 123 прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close