Свет

Саниран хакираниот гасовод во САД, за неколку дена обнова на работата

Во САД продолжува со панично купување гориво по хакерски напад врз најголемиот гасовод во земјата, Колонијал. Компанијата сопственик соопшти дека почнува со постепено продолжување на своите активности, но дека тоа ќе трае неколку дена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close