0_Спорт.ПорталФудбал

Сане може да се пресели во Челзи во текот на зимскиот преоден рок

Крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Лерој Сане, може да се врати во Премиер лигата, пренесува „ Talksport“.

Лондон, 7 септември 2021 (МИА) – Крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Лерој Сане, може да се врати во Премиер лигата, пренесува „ Talksport“.

Според британската спортска радио-станица, 25-годишниот фудбалер има намера да го напушти германскиот клуб во зимскиот преоден рок. Челзи, Арсенал и Тотенхем покажуваат интерес за Германецот. Фаворит за Сане е Челзи кои настапува во Лигата на шампионите.

Сане се приклучи на минхенскиот клуб во јули 2020 година. Од 2016 до 2020 година, Германецот играше на англиското првенство за Манчестер сити. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close