0_Магазин.ПорталСцена

Сандра Булок и Ченинг Тејтум во нова трилер-романса

Заплетот доаѓа при киднапирањето и двајцата се здружуваат за да се спасат. Па, се појавуваат и чувства, што дополнително ја усложнува целата приказна...

Лос Анџелес, 29 декември 2020 (МИА) – Холивудскиот глумец Ченинг Тејтум е во завршни преговори за улога во филмот „Изгубениот град Д“ (The Lost City of D), во којшто ќе се појави и Сандра Булок.

Филмот ќе се снима под режисерската палка на Адам и Арон Ни, а во продукција на „Парамаунт пикчрс“.

Според првите информации, Тејтум и Булок треба да глумат колеги кои заедно ја промовираат нејзината книга. Заплетот доаѓа при киднапирањето и двајцата се здружуваат за да се спасат. Па, се појавуваат и чувства, што дополнително ја усложнува целата приказна…

Идејата за овој филм е на Сет Гордон, а сценариото го напиша Орен Узиел. си/

Таг
Back to top button
Close
Close