Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Санчез: Тимерманс не смее да биде одбиен поради неговите принципи

Потенцијалниот кандидат за претседател на Европската комисија, социјалдемократот Франс Тимерманс не смее да биде одбиен за оваа функција, поради неговите принципи, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез.

Back to top button
Close
Close