Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Санчез: Шпанија е на пат да постигне колективен имунитет

До средината на август се очекува да бидат вакцинирани 33 милиони Шпанци, што ќе и овозможи на земјата да постигне имунитет на стадо, изјави шпанскиот премиер Педро Санчез.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close