0_Спорт.ПорталФудбал

„Сан Паоло“ официјално преименуван во „Стадион Диего Армандо Марадона“

Градските власти во Неапол по итна постапка донесоа одлука за преминување на стадионот „Сан Паоло“ на кој Наполи ги игра своите натпревари и истиот од денеска го носи името на неодамна починатиот легендарен аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close