Svet.SlajderСветСвет.Портал

Самоубиствен напад во Кабул, најмалку 18 загинати и над 50 ранети

Најмалку 18 лица загинаа, а 57 се повредени денеска во Кабул, во самоубиствен бомбашки напад, соопштија авганистанските власти.

Back to top button
Close
Close