Свет

Самоубиствен бомбашки напад во Могадишу, шестмина загинати

Најмалку шест лица загинаа денеска во самоубиствен бомбашки напад во ресторан во близина на полициската академија во Могадишу, главниот град на Сомалија, изјави полицискиот портпарол Садик Али.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close