СветСвет.Портал

Самоубиствен бомбашки напад до Амбасадата на САД во Тунис

Во близина на американската амбасада во Тунис денеска е извршен самоубиствен бомбашки напад.

Тунис, 6 март 2020 (МИА) – Во близина на американската амбасада во Тунис денеска е извршен самоубиствен бомбашки напад.

Според локалните медиуми, напаѓачот го активирал експлозивот што го носел на себе додека управувал со мотор, насочувајќи го кон безбедносната патрола на патот, кој води кон дипломатското претставништво на САД.

Засега нема други детални информации за нападот. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close