БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Самос ги пребројува штетите од земјотресот, Мицотакис денеска заминува за островот

Ситуацијата, овде на Самос е крајно сериозна, рече доцна синоќа заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас по состаноците на островот, додека пак денеска, за Самос заминува и грчкиот премиер, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close