0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Само шест отсто од тестираните позитивни на Ковид-19, вакцинирани над 97 илјади граѓани, 250 илајди пријавени за вакцинација

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. Пред извесно време тој процентот се движеше над 25. Се намалува и бројот на починати. Вчера се регистрирани 12 лица кои не ја добиле битката со Ковид-19. Најмладиот е на 37 години од Крушево. Регистрирани се и 333 оздравени пациенти.

Back to top button
Close
Close