0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Само 0,02 отсто од ревакцинираните граѓани се заразиле со Ковид-19, од утре вакцинирање и во домашни услови

Повторно двоцифрен бројот на новозаболени од Ковид-19. Нови 37 случаи беа регистрирани вчера, најголем дел од нив се во Тетово и Скопје. Надлежните апелираат граѓаните масовно да се вакцинираат, а од утре почнува и пријавување за вакцинирање во домашни. Закажувањето е преку директно јавување во здравствените домови, а може да се направи и директно со пријавување на пунктовите за вакцинација.

Back to top button
Close
Close