0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Самит за Западен Балкан во октомври за време на словенечкото претседателство со ЕУ

За време на словенечкото претседателство со Европската унија, во втората половина на годината, ќе се одржи вонреден Самит посветен на Западен Балкан, односно за проширување на Унијата со земјите од регионот, соопштија премиерите на Грција и Словенија Кирјакос Мицотакис и Јанез Јанша по нивната средба, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close