Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Самит на ЕУ лидери на 1. и 2 октомври

Лидерите на Европската унија ќе се соберат на самитот во Брисел на 1 и 2 октомври, потврдено е во кабинетот на претседателот на Европскиот совет.

Back to top button
Close
Close