BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëMKD-ALPolitikë

Samaras: Marrëveshja e Prespës nuk e ka zgjidhur problemin, Greqia dha emër, identitet dhe gjuhë

As problemi është zgjidhur, as Greqia nuk pa diçka të mirë. Vetëm një dëm të padurueshëm kombëtar, duke dhënë emrin, identitetin dhe gjuhën, thotë ish kryeministri grek, tani deputet nga Demokracia e Re, Andonis Samaras në intervistën për "Katimerini" lidhur me Marrëveshjen e Prespës, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close