Svet.SlajderЕвропа.ПорталСвет

Салвини: Следната недела ќе одлучиме дали ќе ја поддржиме новата италијанска Влада

Раководството на партијата „Лига“ следната недела ќе одлучи дали ќе ја поддржи владата на Марио Драги, изјави денеска лидерот на оваа италијанска екстремно-десничарска партија, Матео Салвини, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close