ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Салвини предложи обединување на европската десница

На состанокот во Португалија, каде што учествуваше на конференцијата „За поинаква Европа“, Салвини изјави дека „Европа не е ниту ЕУ, ниту еврото, Европа се милионите нејзини граѓани“, пренесе агенцијата Анса.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close