Европа

Салвини на судење поради одбивање да пушти мигрантски брод во италијанско пристаниште

Судија на претходна постапка денеска одлучи да му суди на поранешниот министер за внатрешни работи Матео Салвини затоа што во 2019 година одби да пушти шпански спасувачки брод во италијанското пристаниште, поради што мигранти со денови беа на море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close