ЕвропаЕвропа.Портал

Саломо: Британскиот вид на коронавирус сочинува 20 отсто од инфекциите во Париз

Позаразниот вид на коронавирус, кој е првпат откриен во Велика Британија, сега сочинува 20 отсто од инфекциите во поширокиот регион на Париз, изјави денеска шефот на медицинскиот одбор на болничките групи АП-ХП во Париз, Реми Саломо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close