0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeLajme nga komunatPolitikëShkupVideo deklaratë

Salla Universale do të rikonstruohet në formën ekzistuese

Objekti i Sallës Universale në Shkup do të rikonstruohet në formën dhe madhësinë ekzistuese, duke e mbajtur pamjen e saj autentike si simbol i rindërtimit të periudhës pas tërmetit Shkup. Në promovimin e projektit të kryer për rikonstruim të Sallës universale morën pjesë kryeministri Zoran Zaev , kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, drejtori i Sallës Universale Filip Avramçev, arkitekti  Bujar Muça nga zyra arkitektonike "Megaron Inzhenering" i cili e ka pëpunuar këtë projekt.

Back to top button
Close
Close