Svet.SlajderДописници СветСвет

Саливан: Труењето на Навални го продлабочи јазот во американско-руските односи 

Американскиот амбасадор во Москва, Џон Саливан, изјави дека случајот со рускиот опозиционер Алексј Навални, покрај другите несогласувања целосно негативно влијае врз односите меѓу Вашингтон и Москва

Back to top button
Close
Close