Дописници СветСветСвет.Портал

Саливан: САД сега имаат „јасни ориентири“ кон Русија

Советникот за национална безбедност, Џејк Саливан, изјави дека по самитот со претседателот на Русија, Владимир Путин, САД формирале „јасни ориентири“ и очекувања кои ќе го одредат прогресот во билатералните односи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close