BotëKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Salivan: Helmimi i Navalnit e thelloi hendekun në marrëdhëniet amerikano-ruse

Ambasadori amerikan në Moskë, Xhon Salivan , deklaroi se rasti me opozitarin rus Aleksej Navalni, përveç mosmarrëveshjeve tjera, ndikon tërësisht negativisht ndaj marrëdhënieve mes Uashingtonit dhe Moskës.

Back to top button
Close
Close