Svet.SlajderСвет

Саливан: Бајден и Ердоган не се договорија за С-400

Американскиот претседател Џо Бајден и турскиот лидер Реџеп Тајип Ердоган не успеаја да постигнат договор за време на билатералната средба во однос на руските противвоздушни ракетни системи С-400 кои ги купи Турција, на што се противи Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close