0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Салехи: Иран има право да преземе акции против терористите кои ја нападнаа нуклеарната постројка Натанц

Израелското јавно радио „Кан“, повикувајќи се на неименувани разузнавачки извори, соопшти дека израелската разузнавачка агенција Мосад извршила кибер напад врз иранската фабрика. Радиото додаде дека штетата во фабриката во Натанц е многу поголема отколку што признал Иран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close