0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок.

Париз, 12 април 2021 (МИА) – Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок.

Според „TF1“, 28-годишниот Египќанец треба да го замени Килијан Мбапе. Договорот на Мбапе со парижаните завршува во 2022 година, па многу веројатно тој ќе биде продаден ова лето.

Во тековната сезона, Салах одигра 30 натпревари во Премиер лигата, на кои постигна 19 гола и забележа три 3 асистенции.

Порталот „Transfermerkt.com“ го проценува фудбалерот на 110 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close