0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

Sakramento u bë skuadra e shtatë që e mbylli kompleksin e stërvitjes për shkak të koronavirusit

Sakramento është skuadra e shtatë nga 22 skuadra të Ligës NBA të cilat marrin pjesë në rifillimin e sezonit, ndërsa e mbylli kompleksin e stërvitjes për shkak të testeve pozitive të koronavirusit në klub.

Uashington, 6 korrik 2020 (MIA) – Sakramento është skuadra e shtatë nga 22 skuadra të Ligës NBA të cilat marrin pjesë në rifillimin e sezonit, ndërsa e mbylli kompleksin e stërvitjes për shkak të testeve pozitive të koronavirusit në klub.

Të mërkurën “Mbretërit” do të nisen për në Orlando, ku të gjitha ndeshjet do të zhvillohen pas vazhdimit të sezonit.

Më parë, Denveri, LA Klipersi, Bruklini, Feniksi, Majami dhe Milvoki i mbyllën qendrat e tyre të stërvitjes për shkak të koronavirusit. ls/fab

Таг
Back to top button
Close
Close