БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Сакеларопулу – Мицотакис: Вакцинацијата е должност и одговорност на сите граѓани

Потребата сите граѓани да се вакцинираат, како единствено решение за справување со пандемијата, ја истакнаа грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и грчкиот премиер Кријакос Мицотакис за време на нивната денешна средба, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close