БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Сакеларопули: Лидерите на партиите први даваат пример за важноста на масовната вакцинација

Им благодарам на премиерот, на лидерот на опозицијата, на претседателката на Движење за промена и на генералните секретари на Комунистичката партија и на МЕРА25 што го прифатија мојот повик, заедно да ја истакнеме важноста на масовната вакцинација, самите давајќи го првиот пример, рече претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу по контактите со лидерите на политичките партии,  јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close