0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД го отфрлаат повикот на СЗО за прекин на ревакцинацијата

Белата куќа го отфрли повикот на СЗО за прекин на третата доза на вакцината против Ковид-19, оценувајќи дека САД не треба да бираат помеѓу давање трета доза на своите граѓани и донирање на вакцините на трети земји.

Back to top button
Close
Close