Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Саем на компании во Општина Сарај

Саем на компании од општина Сарај ќе се одржи денеска во организација на фондацијата „Албиз“. На саемот е најавенообраќање на министерот за економија Крешник Бектеши.

Скопје, 25 јануари 2020 (МИА) – Саем на компании од општина Сарај ќе се одржи денеска во организација на фондацијата „Албиз“. На саемот е најавенообраќање на министерот за економија Крешник Бектеши.

Покрај Бектеши, како што информираат од Министерството за економија, на Саемот ќе се обратат и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, извршниот директор на Фондација „Албиз“, Бесир Дернјани и претседателот на Стопанската комора на Северозападна Македонија, Неби Хоџа.фф/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close