Svet.SlajderСветСвет.Портал

Саеб Ерекат примен во болница откако му се влошила состојбата со коронавирусот

Израелските власти му дале дозвола на Ерекат (65) да биде хоспитализиран во израелската болница „Хадасах“ во Ерусалим, откако во последните неколку дена дошло до влошување на неговата здравствена состојба.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close