СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Садир Жапаров победи на претседателските избори во Киргистан

Првичните резултати на изборната комисија покажуваат дека Жапаров освои речиси 80 ​​проценти од гласовите во оваа централноазиска држава, тесно поврзана со Русија, што значи дека нема да има втор круг од изборите, пренесе Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close