СветСвет.Портал

САД загрижени поради зајакнувањето на соработката меѓу Кина и Русија

САД и нивните западни сојузници се повеќе се загрижени поради зајакнување на соработката меѓу Русија и Кина во области од заеднички интерес, изјави денеска командантот на силите на НАТО за Европа, Тод Волтерс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close