БалканБалкан.Портал

САД воведоа санкции за тројца Бугари по законот „Магнитски“

Канцеларијата за контрола на странски активи на Министерството за финансии на САД (OFAC) воведе санкции за тројца бугарски државјани заради нивна голема улога во корупција во Бугарија, како и за нивните мрежи опфатени со 64 организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close