Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД воведоа санкции за кубанскиот министер за внатрешни работи

САД воведоа санкции кон кубанскиот министер за внатрешни работи Хулио Сесар Гандарило Бермехо, изјави државниот секретар на САД, Мајк Помпео.

Back to top button
Close
Close