Дописници СветСветСвет.Портал

САД воведоа санкции против украинскиот олигарх Игор Коломојски

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска објави дека САД воведуваат санкции против украинскиот олигарх и поранешен гувернер Игор Коломојски и неговото семејство. Бизнисменот е обвинет за корупција додека ја извршувал функцијата гувернер на Днјепропетровска област во 2014 и 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close