Дописници СветСветСвет.Портал

САД воведoa санкции против три руски компании 

Американскиот Стејт департмент воведе санкции против три руски компании поради нарушување на Законот за неширење оружје за масовно унништување во однос на Иран, Северна Кореја и Сирија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close