Svet.SlajderСвет

САД воведоа санкции кон 13 официјални лица на Мјанмар

Американското Министерство за финансии соопшти дека денеска воведе санкции за 13 официјални лица на Мјанмар, меѓу кои и за министрите за етнички прашања и за границата, како и кон гувернерот на Централната банка

Back to top button
Close
Close