Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД воведе нови санкции против Сирија

Администрацијата на Доналд Трамп воведе нови санкции против Сирија, зајакнувајќи го притисокот врз претседателот Башар ал Асад да стави крај на повеќегодишната војнна. Новите санкции се воведени за Централната банка на Сирија, сојузници на Асад и други.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close