Svet.SlajderСвет

САД: Војната со Кина за Тајван нема да биде географски ограничена

Координаторот на Индискиот и Пацифичкиот совет за национална безбедност (СНБ) во Белата куќа, Курт Кембел на видео конференција истакна дека САД и Кина разбираат дека одржувањето на одреден статус кво на Тајван е во интерес на двете страни

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close