Дописници СветСвет

САД во блокада и исчекување на „ударот“ на новиот коронавирус

Окрузите ги затвораат локалните настани и училишта на неодредено време, се откажуваат изборите, службите во црквите, фестивали и парадите по градските улици и плоштади и паркови, компаниите не работат, државите се спремат за општ карантин – присуството на вирусот се чувствува насекаде, на локално, регионално и глобално ниво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close