СветСвет.Портал

САД во 2020 година продадоа оружје во вредност од 175 милијарди долари

Продажбата на американска воена опрема за странски држави во текот на фискалната 2020 година се зголеми за 2,8 отсто, достигнувајќи 175 милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close